你好 (Cześć)

Trzy klasy licealne z naszej szkoły wzięły udział w warsztatach zorganizowanych w ramach XVII Lubelskiego Festiwalu Nauki pt. Kultura Dalekiego Wschodu. Zajęcia odbyły się w Puławskim Parku Naukowo -Technologicznym. Uczniowie uczestniczyli w lekcji języka chińskiego, który zgodnie z tym, co udowodniły prowadzące - studentki sinologii - na początku nauki wydaje się wyjątkowo trudny, ale po pokonaniu pierwszych barier daje możliwość posługiwania się nim. Chińskie słowotwórstwo jest bardzo logiczne, a do zdania matury potrzeba znacznie mniej słów niż na języku polskim.

Równie ciekawym doświadczeniem było poznanie zasad gry w chińskie szachy.   Przedstawiciele klas zachęceni wykładem rozegrali niełatwą partię.