Dzień Patrona

Wśród wielu ważnych dat w szkolnym kalendarzu jedna jest bardzo istotna. To Dzień Patrona – Franciszka Dionizego Kniaźnina. W naszej szkole tradycyjnie jest połączony ze świętem Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w specjalnie przygotowanych spotkaniach z wychowawcami. Szczególnie ważny stał się ten dzień dla uczniów klas pierwszych liceum, którzy złożyli ślubowanie, zobowiązując się do godnego i stosownego zachowania jako uczniowie ZSO nr 2. W czasie specjalnie przygotowanego na tę okazję apelu nastąpiło również przekazanie władzy w Prezydium Samorządu Uczniowskiego. Ustępująca ze stanowiska Kornelia życzyła Filipowi i Zuzannie wielu ciekawych pomysłów oraz odpowiedzialności w pełnieniu nowo objętych funkcji. Całość spotkania uświetniły życzenia dla nauczycieli oraz pięknie przygotowany montaż słowno-muzyczny i taniec uczennic z klasy 2 SP.