EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

7 października w szkole podstawowej odbył się Europejski  Dzień  Języków.  Celem było propagowanie nauki języków obcych oraz pokazanie  korzyści  jakie daje ich znajomość. Poszczególne klasy prezentowały: Francję, Hiszpanię, Włochy, Wielką Brytanię, Ukrainę oraz Polskę. Do zadań uczniów należało nauczyć się liczyć do 20 w danym języku, zaśpiewanie piosenki „Panie Janie,” przygotowanie dwóch potraw, przedstawienie znanych osób oraz omówienie ciekawostek związanych z krajem.

Wydarzeniu towarzyszył pokaz ludowego tańca z Ukrainy w wykonaniu Olhi Nesterovej z klasy 4Bp oraz jej koleżanki z zespołu tanecznego – Uli Solan. Atrakcją było wystąpienie Sofii Cherniavskiej  z klasy 4Dp, która jest mistrzynią w wakeboardingu – sporcie, który powstał z połączenia nart wodnych, snowboardingu i surfingu. Na koniec wszyscy mogli obejrzeć wystawę prac uczniów poświęconą pamięci brytyjskiej królowej pt:”GOODBYE QUEEN ELIZABETH II”

Ten wielokulturowy i wielojęzyczny dzień na długo pozostanie w pamięci uczniów, rodziców i nauczycieli.

Powrót na początek strony