Informacja dla uczniów od psychologa i pedagoga

pedagog psycholog.PNG

Drodzy uczniowie,

Już wkrótce spotkamy się w szkole.

Po wielu trudnych miesiącach nauki zdalnej, czasu spędzonego przed ekranami komputerów, będziecie mogli zasiąść w szkolnych ławkach i spotkać się z długo niewidzianymi kolegami oraz nauczycielami.

Mamy nadzieję, że czas nauki zdalnej nie był dla was czasem straconym,                                                że w miarę waszych możliwości  wywiązywaliście się z obowiązków szkolnych. Jednak przed powrotem do szkoły z całą pewnością nurtuje was wiele pytań: Jaki będzie ten powrót?  Czy będzie dużo nauki? Jakie będą moje relacje z kolegami i koleżankami?

Postaramy się, by powrót do szkoły był dla was  czasem radosnym, poświęconym na integrację zespołu klasowego. Niech to będzie czas wolny od trosk, stresu i zmartwień. Wykorzystajcie go dobrze!

Pozostajemy do waszej dyspozycji, w razie potrzeby służymy wam wsparciem i pomocą.

Nie obawiajcie się powrotu do szkoły. Musicie zrozumieć, że rok w życiu każdego człowieka to długo i u wszystkich mogło zajść wiele zmian. Z pewnością będziemy potrzebowali czasu,  aby się z tymi zmianami oswoić.

Jeżeli czujecie złość, smutek albo rozczarowanie - pamiętajcie, że to są emocje, które towarzyszą każdemu- macie do nich prawo.

Ważne jest to byście zaufanemu dorosłemu mówili o swoich niepokojach i wątpliwościach związanych z powrotem do szkoły. Rodzice i nauczyciele są po to, aby Was zrozumieć i pomóc.

RAZEM DAMY RADĘ!

chmurki informacyjne.jpg