Klasa 4Ep na szlaku poznańskich koziołków

Klasa 4Ep w dn. 7-9 września wybrała się na poszukiwanie poznańskich koziołków. Podróż do stolicy Wielkopolski odbyła się pociągiem, co stanowiło dodatkową atrakcję dla uczniów. Podczas pobytu w Poznaniu młodzież brała udział w grach terenowych z użyciem kodów QR na Starym Rynku i urządzeń GPS w Parku Cytadeli. Poszukując ukrytych miejsc, napisów i postaci uczniowie poznawali historię Poznania oraz legendy związane z najważniejszymi jego zabytkami.

Dla klasy o profilu biologicznym szczególnym punktem programu był spacer nad brzegiem Jeziora Maltańskiego oraz zwiedzanie Ogrodu Botanicznego, w którym uczniowie poszukiwali zaginionych gatunków roślin. Poszukiwania zakończyły się sukcesem, a w nagrodę każdy otrzymał małą doniczkę z sukulentem, która była żywym dowodem udziału w wyprawie.

Na szlaku wyprawy nie mogło zabraknąć również poznańskich smaków. Zajęcia w Muzeum Pyry pozwoliły poznać historię ziemniaka oraz spróbować własnoręcznie przygotowanej pieczonej pyry. Natomiast świętomarciński rogal stał się słodką pamiątką z wycieczki.

Trzy dni w słonecznym i przyjaznym Poznaniu minęły bardzo szybko, a program wycieczki wyzwolił wiele emocji i uśmiechu oraz pozwolił na lepsze poznanie siebie nawzajem.

Powrót na początek strony