„Koncert dla Ukrainy”

24 lutego 2022 roku rozpoczęła się największa tragedia XXI wieku – wojna na Ukrainie. Wielu ludzi straciło poczucie bezpieczeństwa i stabilizację. Wielu z nich musiało uciekać z własnych domów, inni pozostali w kraju, aby walczyć o jego wolność. To właśnie jako wyraz wsparcia dla tych wszystkich ludzi  i wielkiego sprzeciwu przeciwko wojnie został zorganizowany „Koncert dla Ukrainy”, który odbył się 11 kwietnia w POK „Dom Chemika”. W spotkaniu zorganizowanym przez naszą szkołę we współpracy z Powiatowym Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli zostały zaproszone wszystkie szkoły podstawowe i średnie z terenu naszego powiatu. Mogliśmy zatem obejrzeć wiele ciekawych występów (a wśród nich pantomimę o wolności Ukrainy, przygotowaną przez naszych uczniów z klas I – IV szkoły podstawowej) oraz posłuchać poruszających aranżacji wokalnych i recytacji. Warto dodać, że koncert prowadzony był w dwóch językach: polskim i ukraińskim. Dziękujemy wszystkim, którzy swą obecnością i występami uświetnili to wydarzenie.

Anna Hentel i Anna Adamczyk

Fot. Adam Wójcik