Koncert „Solidarni z Ukrainą”

Szczególne czasy wymagają szczególnych działań. Jednym z nich stał się koncert charytatywny, który odbył się w naszej szkole, zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Całkowity dochód z niego przeznaczony zostanie na pomoc młodzieży przybywającej z Ukrainy. Szczególnie ważne wydaje się jednak szczere i pełne pasji zaangażowanie młodzieży w przygotowanie tego wydarzenia. Mogliśmy posłuchać wielu znanych utworów muzyki współczesnej w poruszających aranżacjach wokalnych oraz zobaczyć inne talenty naszych uczniów, jak taniec latynoamerykański czy pokaz taekwondo. W pamięci wszystkich pozostanie też pewnie na długo szczególnie wzruszający finał koncertu, będący wyrazem sprzeciwu wobec wojny na Ukrainie. Złożyły się na niego przejmująca pantomima w wykonaniu najmłodszych uczniów oraz wyśpiewana wspólnie piosenka sanah pt.: Mamo, tyś płakała.

Wszystkim występującym serdecznie dziękujemy i gratulujemy wielkiej wrażliwości.

Przygotowanie koncertu: A. Adamczyk, A. Sosnowski, M. Rogalna, A. Wydra, E. Osińska

Fot. A. Wójcik