Lekcje nie tylko w szkole

Klasa II Bp opuściła (na jeden dzień) mury szkoły, aby sprawdzić i uzupełnić swoją wiedzę u źródła. Muzeum Narodowe w Warszawie daje takie możliwości. Obejrzeliśmy największe i najbogatsze w Polsce zbiory sztuki starożytnej. Nauczyliśmy się odróżniać sztukę klasyczną od romantycznej. Poświęciliśmy czas i uwagę obrazom znanym z podręczników szkolnych.  Słoneczna wrześniowa pogoda pozwoliła nam przejść ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście, które przypominają wybitnych Polaków lub ich dzieła i dotrzeć do kolejnego ważnego miejsca: Teatru Narodowego. A tam prawdziwa gratka dla osób kochających teatr. „Opowieść zimowa” w reżyserii Marcina Hycnara, studium zazdrości i tyranii,  nie pozostawia widza obojętnym. Gra aktorska, scenografia i kostiumy zapadają w pamięć, a baśń Szekspira udowadnia, że tęsknota za miłością, przebaczeniem, ukochanym człowiekiem jest ponadczasowa.

Powrót na początek strony