Mistrz Ortografii 2023

W związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbył się konkurs o tytuł „Mistrza Ortografii 2023”. W pierwszym etapie konkursu wzięli udział wszyscy uczniowie liceum. Dyktando, z którym przyszło się im zmierzyć nie było łatwe. Największą trudność przysparzała uczniom pisownia wyrazów „superszybki” oraz „niby-sanie”, poza tym zdarzały się „wróble” zamiast „ruble” oraz niesamowite neologizmy jak „kosztofler” zamiast „hochsztapler” . W pierwszym etapie najlepiej wypadły klasy trzecie oraz czwarte, do drugiego etapu przeszli tylko najlepsi z maksymalnie pięcioma błędami. Jednak Mistrz Ortografii 2023 jest tylko jeden i został nim Bartosz Piotr Krupa z klasy II ap. Gratulujemy serdecznie, dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok!
Powrót na początek strony