Mistrzowie Szkół klas II i III

We wtorek 31.05. oraz czwartek 2.06. na basenie MOSiR rozegrane zostały zawody pływackie klas II i III . Było to podsumowanie całorocznej pracy przede wszystkim dzieci, a także trenerów oraz rodziców zaangażowanych w naukę pływania swoich pociech. Wśród drugoklasistów naszą szkołę reprezentowało 6 uczniów, którzy jak się okazało dominowali w wyścigach na 50 metrów stylem grzbietowym. Konkurencję dziewczynek wygrała Olena Soltys przed swoją koleżanką klasową Michaliną Świderską, a Weronika Jacewska dopłynęła 10. W konkurencji chłopców najlepszy był Antek Chabros, Nikodem Paterek 4, a Nataniel Adamczyk zajął 10 miejsce. Jeszcze lepiej było wśród trzecioklasistów. Najlepszą pływaczką została Lena Mazurek, która wygrała na 25 stylem dowolnym, a jej koleżanka klasowa Gabriela Wójtowicz była tuż za podium na 4 pozycji. Wśród chłopców również wygraliśmy tę konkurencję, a to za sprawą Szymona Liszki, który po zaciętym wyścigu mógł cieszyć się ze zwycięstwa. Świetnie wypadli też jego koledzy Filip Wróbel był 3, Igor Świech 4, Krzysztof Kostyra 8, a w drugiej dziesiątce znaleźli się jeszcze Jan Pałka, Bartosz Szczepaniak i Kacper Panek.

Były to dla nas bardzo udane zawody, w których, pomimo małej liczby oddziałów w naszej szkole, potrafiliśmy wygrać we wszystkich konkurencjach w rywalizacji klas 2 i 3 zarówno wśród chłopców, jak i dziewczynek. Jest to chyba ewenement, bo takiej sytuacji jeszcze nie było.

Serdeczne gratulacje