Narodowe Czytanie po raz kolejny w naszej szkole

Jak co roku dnia 4 września, odbyło się w naszej szkole Narodowe Czytanie. W tym roku, z okazji dziesiątego jubileuszu tego wydarzenia, wszyscy wspólnie czytaliśmy lekturę  „Moralność Pani Dulskiej " Gabrieli Zapolskiej. W naszej szkole nauczycielami koordynującymi tę akcję byli poloniści.

Joanna Czajkowska czytała z klasami 3b i 3c z podziałem na role  w szkole podczas zajęć.

Pod opieką Ingi Sieprawskiej w wydarzeniu wzięły udział klasy 1c, 2d i 2f. Każda klasa podzieliła się na małe grupki, by następnie z podziałem na role czytać pierwszy akt utworu.

Anna Adamczyk poznawała tekst dramatu z klasami 3bp i 2ap zarówno w szkole jak i na osiedlowym skwerze przy tężniach.

Bartosz Kruk wraz z klasą 3a na lekcji oglądał inscenizację tego dramatu.

Małgorzata Berlińska z klasami 3d oraz 3cp czytała ten komediodramat w szkole. Następnie z klasami 2bp i 3ap poznawała jego treść na skwerze przed szkołą.

Kolejne odsłony Narodowego Czytania przybliżają ważnych twórców literatury oraz ich dzieła. Wspólne  czytanie pozwala integrować się nam w grupach rówieśniczych oraz z nauczycielami.

Jagoda Czarnecka 3B

Kinga Purchała 3B