Noc w bibliotece

W marcowe piątkowe popołudnie po zachodzie słońca uczniowie klasy 8 SP bawili się w pokoju zagadek w bibliotece szkolnej. Tematem przewodnim escape room-u był Hogwart – Szkoła Magii i Czarodziejstwa. Uczestnicy zostali powitani przez tajemniczy tubalny głos wydobywający się z głośnika radiowęzła szkolnego, który podyktował im pierwszą wskazówkę. Aby wydostać się z pokoju młodzież  musiała rozwiązać szereg zadań: tłumaczenie listu z języka angielskiego, rozwiązywanie krzyżówki z hasłami dotyczącymi różnych przedmiotów szkolnych np. biologii, fizyki, historii, rozpoznawanie melodii piosenki, rozwiązywanie zadań matematycznych, odszyfrowywanie wiadomości posługując się szyfrem Cezara, a nawet wykonywanie przysiadów. Potrzebna była współpraca i wiadomości zapamiętane z lekcji. Nie było łatwo, tym bardziej, że uczniów rozpraszał poltergeist Irytek ukryty w Dziale  Ksiąg  Zakazanych. Obu grupom udało się rozwiązać wszystkie zadania i wydostać  z pokoju.