Program FLEX

Ambasada Stanów Zjednoczonych oraz American Councils for International Education zapraszają uczniów szkół średnich do udziału w Programie FLEX, wymianie kulturowej w pełni finansowanej przez Departament Stanu USA. Program umożliwia polskim uczniom naukę w amerykańskiej szkole średniej w roku szkolnym 2023/24. Aplikować mogą uczniowie pierwszych, drugich i trzecich klas liceum/technikum.

W Programie FLEX może wziąć udział uczeń pierwszej, drugiej lub trzeciej klasy liceum/technikum, który:

• ma polskie obywatelstwo,
  • urodził się między 15.07.2005 a 15.07.2008 (osoby niepełnosprawne: 15.02.2005-15.07.2008)
  • zna język angielski w stopniu komunikatywnym,
  • spełnia wymogi dot. uzyskania wizy USA oraz nie spędził więcej niż 90 dni w ciągu ostatnich 5 lat w USA.

Program FLEX pokrywa następujące koszty:

• Podróż z miejsca zamieszkania do USA (do rodziny goszczącej) oraz powrót z USA
  • Miesięczne stypendium na własne wydatki
  • Zakwaterowanie u rodziny goszczącej w USA na okres 1 roku
  • Program szkolny w amerykańskiej szkole średniej
  • Szkolenie przedwyjazdowe w Polsce
  • Ubezpieczenie medyczne (z wyłączeniem stwierdzonych chorób przewlekłych oraz opieki stomatologicznej).

Osoby zainteresowane powinny zarejestrować się oraz wypełnić formularz online do 13 października 2022 r.: http://ais.americancouncils.org/flex. Uczniowie mają 10 dni na wypełnienie formularza od momentu rejestracji.