Przerwa na czytanie 2022

11 października w naszej szkole kolejny raz miała miejsce ogólnopolska akcja bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie - "Przerwa na czytanie".  Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Udział wzięli wszyscy uczniowie oraz pracownicy szkoły. Akcja została zorganizowana przez bibliotekę szkolną, w której został wydzielona specjalna strefa czytania. Dodatkowo koło biblioteczne przygotowało kilka atrakcji: łamańce językowe, piękne sentencje autorstwa znanych artystów, bookcrossing.
Na tle szkoły wyróżniały się klasy najmłodsze. Dzieci z klasy 3 przygotowały własną strefę czytania, transparenty zachęcające do czytania oraz przebrały się za ulubione postacie bajkowe. W klasie 1 uczniom przeczytał bajkę gość specjalny – pani policjantka z KPP, która  opowiadała też o prawach dziecka. W klasie 5 dużym zainteresowaniem cieszyły się albumy o Janie Pawle II oraz historie z życia świętych.
W liceum niekwestionowanym liderem w czytaniu była klasa 3Bp. Uczniowie wraz z wychowawczynią czytali ulubione książki przyniesione tego dnia z domowych biblioteczek.

Powrót na początek strony