Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie

W dosyć trudnych warunkach, ze względu na dużą ilość klas uczących się zdalnie, 28 października została przeprowadzona w szkole akcja czytelnicza „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie”. Akcja ta realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Cieszy fakt, że mimo niesprzyjających okoliczności, ale zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi, udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego. W tym dniu w czasie dwóch przerw 502 uczniów czytało wybrane przez siebie książki. Największe zadowolenie widać było na twarzach dzieci z klas I-III, którym głośno czytały Panie Dyrektorki i Pani Pedagog, oraz uczniów z klasy IV SP. Ci ostatni siedząc, chodząc, leżąc … nie rozstawali się z ulubionymi książkami.

Okazuje się, że szkolna przerwa może być dobrą okazją do czytania, a uczniowie nawet miedzy dzwonkami potrafią się wyciszyć i efektywnie odpocząć. Książka jest do tego idealnym narzędziem.

Organizacją akcji zajęła się szkolna biblioteka.

Powrót na początek strony