VI edycja konkursu o reportażu

W ostatni czwartek 31 marca, pod hasłem: "Wojciech Cejrowski wśród dzikich plemion", w naszej szkole odbył się VI konkurs czytelniczy poświęcony reportażowi. Wzięli w nim udział uczniowie liceum.

A oto jego wyniki:

I miejsce - Gabriela Wrótniak - 3cp LO

II miejsce - Wiktoria Peterwas - 3bp LO

III miejsce - Zuzanna Muzyka - 3bp LO

Pytania konkursowe dotyczyły informacji o podróżniku, wiedzy o reportażu jako gatunku publicystycznym, znajomości książki „Gringo wśród dzikich plemion” oraz wybranych odcinków „Boso przez świat”. Najlepsi otrzymali nagrody książkowe oraz plecaki turystyczne, ufundowane przez organizatorów.

Po napisaniu prac uczestniczyliśmy w spotkaniu z Panem Adamem Wójcikiem - podróżnikiem, który jest nauczycielem historii w naszej szkole.

Pan Adam opowiedział nam o swojej wyprawie do Kazachstanu. Dowiedzieliśmy się, co jest potrzebne podczas podróży w góry, jakie panują tam warunki oraz, że można spakować się w jeden plecak na dwa tygodnie. Z zaciekawieniem obejrzeliśmy fotorelację z wyprawy.  Zdjęcia krajobrazów naprawdę nas zachwyciły! Zdziwiło nas natomiast, to że w tym kraju trudno o dobre jedzenie.

Panu Adamowi serdecznie dziękujemy za podzielenie się z nami swoją pasją i wspomnieniami z podróży a laureatkom konkursu gratulujemy sukcesu.

Anna Dymek