Warsztaty czerpania papieru

Uczniowie klasy 1 szkoły podstawowej mieli wielką przyjemność uczestniczyć w warsztatach czerpania papieru.
Skąd się wziął papier? W jaki sposób był kiedyś wytwarzany? Jak wyglądały pierwsze książki? Uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji o powstawaniu papieru i wartości pierwszych ksiąg.
Dzieci zakończyły warsztaty z własnoręcznie wykonanymi pamiątkami, których nie kupią w żadnym sklepie. Samodzielne wykonanie papieru tradycyjną metodą to nie tylko świetna zabawa, ale także możliwość uzyskania niepowtarzalnych arkuszy papieru o charakterystycznych postrzępionych brzegach. Uczniowie zręcznie ozdabiali je motywami kwiatowymi. Warsztaty były też okazją do kształtowania postawy ekologicznej oraz uświadomienia wszechstronnej wartości książki.