Warsztaty językowe w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych

27 września 2021

Uczniowie klasy 2bp oraz grupa uczniów zaangażowanych w pracę nad projektem Erasmus+ wzięli udział w warsztatach językowych z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Uczestnicy zajęć rozwiązywali quiz językowy, szukali homofonów, łączyli w pary przysłowia oraz wypisywali słowa o tym samym znaczeniu w różnych językach.

Podczas warsztatów uczniowie mieli również okazję połączyć się za pomocą platformy Google Meet ze swoimi rówieśnikami ze szkół partnerskich z Włoch, Grecji, Cypru, Portugalii oraz Bułgarii, którzy w podobny sposób obchodzili ten dzień.

Opiekunowie warsztatów: Agnieszka Gutkowska, Agnieszka Picheta, Ewelina Pawłowska

---------------------------------------------------------------------------------------------------

Warsztaty językowe w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych

Śpiewająco przebiegały warsztaty języka niemieckiego wśród uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Pani Beata Piesta uczyła dzieci nowych słów, liczb od 1 do 12 rapując.

Także uczniowie pani Elżbiety Korczyńskiej włączyli się w obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W  dniach od 27-30 września 2021 r.  w grupach językowych: 1bp/1cp, 2bp/2ep, 2fp, 3ap/3dp, 3cp, 3a/3d i 3e liceum odbyły się tematyczne warsztaty językowe:

  1. Es gibt nur eine Welt.
  2. Deutsche Bundeslaender- Workshop zum Thema: Deutschland.
  3. Lebst du gesund ?
  4. Deutschlernen mit Spass.

 

Uczniowie oglądali filmy, rozwiązywali zadania i  krzyżówki, poszerzali słownictwo dotyczące m.in. ochrony środowiska naturalnego, zdrowego stylu życia, poznali nazwy landów i ich stolic. Każda z grup pracowała na zajęciach z wielkim zaangażowaniem. Dziękując za super  pracę, nauczycielka już teraz zaprasza na kolejne obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych po niemiecku.

 

 

Powrót na początek strony