Wąwozowe manewry klasy 1F p

W ubiegłym tygodniu, wykorzystując jeszcze ładną wrześniową pogodę,  klasa I F p pod opieką wychowawczyni-p. Agaty Łysiak oraz nauczycieli –p. Sylwestra Kuty oraz p. Beaty Goldsztejn wybrała się na wycieczkę do Parchatki, która miała na celu  głównie  integrację nowego zespołu klasowego.. Na miejscu,  na uczniów czekały różne ciekawe zabawy , przełamujące ,,pierwsze lody” i budujące zaufanie wśród nowej grupy , takie jak np. ,,ślepiec” ,,rekin”,czy  ,,ptasi lot”  . Następnie nadszedł czas na rywalizację sportową w formie wyścigów w potrójnych spodniach, czy ,,kaczych stopach” ,które okazały się nie tylko świetną zabawą , ale również wymagały współpracy w ramach zespołów. W drugiej części czekało  na klasę   terenowe zadanie geograficzne, czyli marsz na orientację w wąwozach Kazimierskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie w kilkuosobowych grupach , wykorzystując mapę i własną orientację w terenie mieli za zadanie odnaleźć ukryte w wąwozach punkty w jak najkrótszym czasie. Dodatkową motywacją było otrzymanie oceny bardzo dobrej z geografii i w-fu dla najlepszej grupy. Wszystkim drużynom  udało się pokonać wyznaczoną trasę i wykonać powierzone zadania, a na mecie,  czekały już grillowane kiełbaski. Wycieczka bardzo się wszystkim podobała, rozwinęła umiejętności topograficzne i  pozwoliła na lepsze poznanie siebie nawzajem oraz  zbudowanie pozytywnych relacji w zespole klasowym.

Powrót na początek strony