Wielki sukces Aleksa Marca w 46 Olimpiadzie Języka Niemieckiego

3 lutego 2023 roku w Instytucie Filologii Germańskiej Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej  w Lublinie odbył się etap ustny 46. Olimpiady Języka Niemieckiego, do którego zakwalifikowało się z  województwa lubelskiego 5 osób. 

Z dumą pragniemy poinformować, że naszą szkołę reprezentował uczeń Aleks Marzec z klasy 4cp , który do olimpiady przygotowywał się pod kierunkiem p. Elżbiety Korczyńskiej.  Na etapie okręgowym należało wykazać się świetną znajomością języka niemieckiego oraz  obszerną wiedzą z zakresu literatury,  historii oraz geografii krajów niemieckiego obszaru językowego. Aleks zakończył ten etap z wynikiem 90%. Pierwszy raz w naszej szkole udało się zdobyć taką ilość punktów w olimpiadzie językowej. Serdecznie gratulujemy Aleksowi oraz życzymy dalszych sukcesów językowych.

Powrót na początek strony