10 PAŹDZIERNIKA DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego został zainicjowany w 1992 roku przez Światową Federację Zdrowia Psychicznego.

Tegoroczne hasło brzmi: „Uczyń zdrowie psychiczne i dobre samopoczucie dla wszystkim globalnym priorytetem".

Społeczność szkolna włącza się w obchody tego święta.

Nauczyciele w tym dniu nie stawiają złych ocen i nie pytają uczniów, by ograniczyć stresJ

Uczniowie ubierają się na kolorowo, by nadać życiu barwJ

W klasie 2e liceum w tym dniu odbywają się warsztaty na temat zdrowia psychicznego z przedstawicielami fundacji Praesterno – Panią Joanna Gielecką oraz Panem Dariuszem Łysiakiem.

Pod kierunkiem Pani Kostyry oraz Pani Osińskiej powstają plakaty promujące zdrowie psychiczne. Uczniowie sami określają, co ich zdaniem ma wpływ na higienę zdrowia psychicznego i co się na to zdrowie składa.

Pani psycholog Anna Sosnowska prowadzi w tym dniu zajęcia z najmłodszymi uczniami klas 1-3 w ramach profilaktyki ochrony zdrowia psychicznego dotyczące rozpoznawania emocji i ich okazywania.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się przy muzyce, by były jeszcze bardziej relaksująceJ

Zespół pedagogów i psychologów szkolnych życzy wszystkim uczniom oraz nauczycielom w tym dniu dużo zadowolenia, uśmiechu i radości.

Dzielmy się wzajemnie dobrym słowem i wspierajmy nawzajem.