„ Aktywni Błękitni" na finiszu

Klasa 6 SP zrealizowała zamierzone punkty programu "Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie".

Na lekcjach biologii i geografii uczniowie zostali wprowadzeni w tematykę szeroko rozumianej gospodarki wodnej. Przeprowadzono zajęcia zatytułowane: „Stop Suszy”, „Powódź- a co to takiego?”

Uczniowie wzięli  też udział w międzyszkolnym konkursie organizowany przez ZSO nr 1 w Puławach. Cztery uczennice nagrały  film „ Znamy sposoby na oszczędzanie wody”, za który otrzymały wyróżnienie.

26 kwietnia 2024 roku pod okiem i  instruktażem członka Ochotniczej Straży Pożarnej uczniowie nabywali umiejętności  praktycznych udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej na zajęciach: „Bezpieczna woda”. Z zapałem i wielkim zaangażowaniem wykonywali ćwiczenia  na fantomie  oraz swoich koleżankach i  kolegach.

Dnia 08 maja 2024 zrealizowano ostatni punkt programu-akcję  sprzątania terenu przyległego wodzie „ Strażnik czystości wód”. Uczestnicy programu dzielnie porządkowali plażę i nabrzeże Wisły na terenie obiektu sportowo-rekreacyjnego "Marina" Puławy. Po ciężkiej pracy znalazł się czas na wspólny posiłek i zabawę.

Powrót na początek strony