BEKSIŃSKI W LUBLINIE

„Koszmarna wizja świata? A cóż to jest świat? Należałoby o to zapytać starca nad grobem lub człowieka
ze zmiażdżonym kręgosłupem, umierającego w szpitalu lub polityka w okresie zagrożenia wojną
– za każdym razem otrzymalibyśmy inną wersję słowa świat. W tym sensie i ja mam swój świat”… Z.B.

Świat artysty - Zdzisława Beksińskiego jest niezwykły i fascynujący. Składają się nań: zdjęcia, obrazy, grafiki i rzeźby. Dwie klasy: III Bp i III  Fp pod opieką wychowawców: Małgorzaty Berlińskiej i Marka Lasoty oraz pani dyrektor Anny Błażejewskiej miały możliwość przyjrzeć się pracom tego wyjątkowego twórcy i wyrobić sobie opinię o jego związkach z awangardą, sztuką abstrakcyjną czy figuracją. Wystawę przygotowaną przez Fundację Beksińskich i Muzeum Historyczne w Sanoku obejrzeliśmy w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Tego samego dnia było też coś dla ciała. Icemania – pełnowymiarowe kryte lodowisko, na którym można było poszaleć lub stawiać pierwsze kroki na łyżwach. Przyniosło to dużo radości i napełniło wszystkich pozytywną energią.

Powrót na początek strony