„Błękitni Aktywni"

19.05.2023 r. klasa 6 SP realizująca program „Błękitni Aktywni"-Szkoła Przyjazna Wodzie, uczestniczyła w sprzątaniu terenu nad Wisłą. Uczniowie oczyszczali okolice Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego „ Marina"-Puławy. Z wielkim zaangażowaniem zbierali śmieci na obrzeżach rzeki oraz plaży. Zostali też zapoznani z zasadami działania i funkcją ośrodka „Marina", podziwiali krajobraz nad Wisłą z tarasu widokowego ośrodka. Po pracy, wspólnymi siłami rozniecili ogień i piekli kiełbaski. Podczas wspólnej pracy i odpoczynku uczniowie wymieniali się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami dotyczącymi zachowania ludzi korzystających z tego rodzaju obiektów. Pozostawione śmieci oznaczały, że wiele jeszcze jest do zrobienia w kształtowaniu właściwych postaw.

To była ciekawa lekcja ekologii i miło spędzony wspólnie czas!!!