Brzechwolandia – konkurs recytatorski dla klas II i III SP

23 stycznia uczniowie klasy II a, II b i III a mogli zaprezentować swoje zdolności recytatorskie w konkursie poezji Jana Brzechwy, zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Celem  było popularyzowanie twórczości Jana Brzechwy, a także zainteresowanie uczniów czytaniem i biblioteką jako miejscem, gdzie mogą spędzić czas w miłej atmosferze. Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas frekwencja. 27 uczestników doskonale przygotowało się do imprezy – pięknie z pasją recytowali najbardziej znane wiersze polskiego poety. Jury w składzie: pani dyrektor Anna Błażejewska, pani Mariola Seredyn i pani Alina Borsewicz stanęło przed nie lada wyzwaniem, przyznając nagrody i wyróżnienia.

Nagrody:

  • I miejsce – Hanna Milanowska z klasy III a
  • II miejsce – Maria Binienda z klasy III a
  • III miejsce – Milena Świech z klasy III a

Wyróżnienia:

  • Pola Sulima, Miłosz Nowak, Wiktoria Skwarek i Gabriela Lipnicka z klasy II a
  • Kalina Król i Maja Bieńkowska z klasy II b
  • Aleksandra Świderska i Julia Więsztal z klasy III a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

Powrót na początek strony