CHEMIK CZYTA DZIECIOM

Uczniowie klasy 3dp liceum w ramach akcji „Chemik czyta dzieciom”  w 110. rocznicę nadania Marii Curie – Skłodowskiej Nagrody Nobla w dziedzinie  chemii przeczytali książkę biograficzną o naszej słynnej na całym świecie Polce.

Książka pt. „Maria Curie. Światło w ciemności” opowiada o życiu i pracy Marii w bardzo ciekawy i prosty sposób. Jest to książka, która przemówiła do skupionych i z ciekawością słuchających uczniów klasy 3. szkoły podstawowej.

Bardzo byliśmy zaskoczeni tym, że uczniowie znają tyle faktów z życia Marii Curie – Skłodowskiej i historię jej odkryć.

Plakaty dotyczące życia Marii wykonane przez uczniów  wzbogaciły słowo czytane i pomogły lepiej zrozumieć trudne treści tej opowieści.

Mamy nadzieje, że w ten sposób przyczyniamy się do rozwijania zainteresowań chemią naszych młodszych kolegów.

Myślimy o kolejnej pozycji, ale co to będzie to na razie tajemnica.

Chemicy z 3dp

Powrót na początek strony