Dla Niepodległej

„Wolność jest człowiekowi dana i zadana, by ukazywała prawdę o dobru.” – te słowa, zaczerpnięte w wypowiedzi Jana Pawła II mogliśmy usłyszeć podczas uroczystego Apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości w ubiegły czwartek, 10 listopada. To właśnie o wolności oraz trudnej drodze do jej odzyskania i utrzymania poświęcone były przywoływane przez uczniów teksty i wyśpiewane pieśni. Wśród fantastycznie wykonanych utworów mogliśmy usłyszeć niezwykle poruszające wykonania: Miasto  - z filmu Miasto 44 (Natalia Kosmowska i Emilia Zdun), Taki kraj (Weronika i Paulina Skoczylas), Hymn Juliusza Słowackiego (Eryka Czerska), Biały krzyż (Amelia Gołda), Ja to mam szczęście (Natalia Kosmowska) czy Rozkwitały pąki białych róż (pp. Maria Świderska, Katarzyna Stępień i Anna Sosnowska) oraz Rotę i inne pieśni niepodległościowe w wykonaniu chóru szkolnego pod opieką p. Arkadiusza Sosnowskiego. Całości dopełniły rozważania na temat wolności i naszych patriotycznych powinności, przygotowane przez p. Antoniego Mocarskiego. Obchody Dnia Niepodległości nie byłyby jednak pełne, gdyby nie wspólnie wykonany Hymn państwowy. Punktualnie o 11.11 we wszystkich salach zabrzmiały jego dźwięki, a uczniowie w postawie godnej odśpiewali jego wszystkie zwrotki. W ten sposób nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję, wpisując się jednocześnie w uwrażliwianie młodzieży na wartości takie jak prawda, piękno, dobro czy właśnie wolność.