Dni Nauk Przyrodniczych

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyły się Dni Nauk Przyrodniczych. Hasłem przewodnim tego projektu organizowanego przez nauczycieli nauk matematyczno-przyrodniczych była WODA. Ściany naszej szkoły „przekazywały” wiele informacji na ten temat. Każda klasa obejrzała materiał filmowy dotyczący zagadnień wodnych. Odbyły się różne lekcje, np. „O wodzie prawie wszystko” i „Wody podziemne” na biologii; „Jak dwie krople wody”; „Czy w Afryce naprawdę nie ma wody?” na geografii, „Właściwości wody” „ Woda w roli głównej” na fizyce; „Lejemy wodę”, „Escape room”, „Zabawy matematyczne” na matematyce. Pod koniec tygodnia w piątek na drugiej godzinie lekcyjnej odbył się konkurs wiedzy o wodzie. Udział wzięło 12 klas liceum po szkole podstawowej. Uczniowie pochylili się nad testem składającym się z 30 pytań. Rywalizacja była zacięta. Najwięcej punktów osiągnęły jednocześnie dwie klasy: IIIcp oraz IIep po 19 punktów. Miejsce drugie klasa Idp 16 punktów, trzecie IIIap – punktów 15.  Nagrody odbierzecie u swoich nauczycieli geografii. Zwycięzcom gratulujemy.

Marzena Górecka