Harmonogram powrotu do szkoły

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wracają stopniowo do szkoły. W naszej szkole powrót został zaplanowany według następującego harmonogramu:

• od 10 maja naukę stacjonarną rozpoczynają uczniowie klas I – III.
  • w dniach 17 – 21 maja 2021r. w systemie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie klas IV i VII szkoły podstawowej, wszystkie klasy drugie LO po gimnazjum czyli 2a, 2b, 2c, 2d, 2e, 2f, 2g oraz klasa 2Ap. Uczniowie pozostałych klas uczą się zdalnie.
  • w dniach 24 – 28 maja w systemie stacjonarnym uczyć się będą uczniowie wszystkich klas pierwszych liceum oraz 2Bp, 2Cp, 2Dp, 2Ep.
  • od 31 maja wszyscy uczniowie uczą się stacjonarnie.

Ze względu na utrzymujące się zagrożenie epidemiologiczne, zajęcia stacjonarne dla uczniów klasy VIII zostaną wznowione po egzaminie ósmoklasisty.

Przed egzaminem w szkole będą zorganizowane konsultacje z języka polskiego, matematyki i  języka angielskiego dla chętnych uczniów, w grupach do 5 osób.

Uczniowie uczący się stacjonarnie będą realizować zajęcia w jednej przypisanej sali lekcyjnej. W przypadku zajęć odbywających się z podziałem na grupy, jedna grupa pozostaje w sali, druga przemieszcza się do wskazanej sali.

17 – 21 maja 2021r.

II Ep

sala 62

sala 64

W dalszym ciągu obowiązuje przestrzeganie podwyższonego reżimu sanitarnego. Do szkoły może przychodzić tylko uczeń zdrowy, bez objawów wskazujących na infekcję dróg oddechowych, którego domownicy nie przebywają na  kwarantannie lub w izolacji  w warunkach domowych.

Na terenie szkoły obowiązują ogólne zasady higieny – dezynfekcja rąk, noszenie maseczek w przestrzeniach ogólnodostępnych ( korytarze szkolne, toalety, szatnia), ochrona ust  i nosa podczas kaszlu i kichania,  unikanie dotykania oczu, ust i nosa oraz wietrzenie pomieszczeń.

uczeń w ławce.gif