Hogwart w szkolnej bibliotece

16 listopada biblioteka szkolna zamieniła się na dwie wieczorne godziny w najlepszą Szkołę Magii i Czarodziejstwa, jaką jest Hogwart. Chętni uczniowie z klas pierwszych liceum mogli sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności z różnych dziedzin, uczestnicząc w escape roomie i rozwiązując zagadki oraz tajemnice ukryte w bibliotece. Tylko w ten sposób byli w stanie znaleźć klucz i wydostać się z zamkniętego pokoju. Doskonale poradzili sobie z przetłumaczeniem listu z języka angielskiego, z wypełnieniem krzyżówki z hasłami dotyczącymi różnych przedmiotów: historii, biologii, geografii, fizyki. Nie mieli też problemów z rozwiązaniem zadań matematycznych i rozpoznaniem tytułu piosenki Eda Sheerana. Na moment stali się kryptologami, gdy odgadywali zagadkę przy pomocy szyfru Cezara. Na zakończenie musieli wykazać się sprawnością fizyczną, wykonując znaczną liczbę przysiadów. W pracach towarzyszył im  poltergeist Irytek ukryty w Dziale Ksiąg Zakazanych oraz dwa wesołe duszki. Po wykonaniu, często w niekonwencjonalny sposób, zadań i odszukaniu klucza wszyscy w doskonałych humorach opuścili mury szkoły.  

Powrót na początek strony