„Jak nie czytam, jak czytam”

7 czerwca o godzinie 10 w całej Polsce miała miejsce akcja czytelnicza „Jak nie czytam jak czytam”. Głównym organizatorem przedsięwzięcia jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w szkole”, a organizatorami lokalnymi 2 tysiące bibliotek wszystkich typów.
Biblioteka szkolna ZSO Nr2 również w tym roku przyłączyła się do akcji. Tym razem uczniowie wraz z pracownikami szkoły czytali swoje ulubione książki na kocykach w ogrodzie znajdującym się przed szkołą. Zmęczeni uczniowie mogli wypić szklankę lemoniady lub zjeść kawałek ciasta. Chętni uczniowie mogli pośpiewać poezję pod opieką p. Arkadiusza Sosnowskiego. W repertuarze karaoke znalazły się wiersze m.in. Wisławy Szymborskiej, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego, Edwarda Stachury.
W ramach akcji działały także czytelnicze kluby dyskusyjne prowadzone przez p. Mariolę Seredyn – dla szkoły podstawowej  i p. Kingę Próchniak – dla liceum. Uczniowie opowiadali o swoich refleksjach związanych z czytaniem książek o różnej tematyce.
Najmłodsze klasy wsłuchiwały się w ciekawe fragmenty znanych utworów, takich jak „Kubuś Puchatek” czy „Czerwone krzesło”  odczytywanych przez dyrekcję szkoły oraz wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima zainscenizowane przez starszych kolegów przygotowanych przez p. Małgorzatę Berlińską oraz p. Joannę Czajkowską.
W organizację akcji zaangażowała się duża grupa uczniów z klasy 3bp oraz kilkoro uczniów z klas 1bp , 2cp, 3ep i 5 SP.
Impreza została sfilmowana przez p. Bartłomieja Sobolewskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy.