KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

We wtorek 25 kwietnia w szkolnej bibliotece odbył się konkurs pięknego czytania dla klas młodszych szkoły podstawowej. Rozgrywki toczyły się w dwóch etapach. Najpierw uczniowie mogli popisać się swoimi umiejętnościami czytelniczymi prezentując przygotowany przez siebie tekst. Do kolejnych eliminacji dostało się 2 z 5 uczniów z każdej klasy. Następne zadanie polegało na przeczytaniu wylosowanego tekstu  wybranej książki. Najmłodsi adepci naszej szkoły świetnie bawili się czytając fragmenty różnych utworów: „Dzieci z Bullerbyn”, „Kubuś Puchatek”, „Jacek, Wacek i Pankracek”, „Mikołajek”, „Sposób na Elfa”, „Przygody Filonka Bezogonka”. Wspólnie słuchali opowieści o kotkach, pieskach, przygodach dzieci w swoim wieku. W międzyczasie uczniowie mogli odpocząć uczestnicząc w zabawie z chustą przygotowanej przez panią Annę Sosnowską oraz zjeść słodką przekąskę. Czekając na wyniki konkursu bawili się w „głuchy telefon”. Jury w składzie: Mariola Seredyn, Kinga Próchniak i Anna Sosnowska wybrało z każdej klasy Mistrza Pięknego Czytania. Zostali nimi: z kl.1a – Krzysztof Zając, z kl. 1b – Ada Kuś, z kl. 2a Alicja Kazanowska, z kl. 3a – Franciszek Świtalski. Tytuł laureata i 2 miejsce otrzymali: z kl.1a – Tymon Wójtowicz, z kl. 1b – Zofia Cieślik, z kl. 2a – Maria Binienda, z kl. 3a – Hanna Niedzielska. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego kształcenia umiejętności czytelniczych. 

Powrót na początek strony