Konkurs Recytatorski

Wisława Szymborska, patronka roku 2023,  pisała, że „Niektórzy lubią poezję”. My udowodniliśmy, że nasza młodzież nie tylko ją lubi i czyta, ale także pięknie recytuje. 23 listopada 18 uczniów z liceum zaprezentowało wiersze Wisławy Szymborskiej podczas konkursu recytatorskiego „W kręgu poezji Wisławy Szymborskiej”. Natomiast 28 listopada do konkursu stanęło 5 uczniów szkoły podstawowej. Organizatorem obu wydarzeń była biblioteka szkolna.

Cieszymy się, że tylu uczniów wystąpiło na scenie, co było to nie lada wyzwaniem, bo mierzyli się z niezwykłymi, ale i niełatwymi wierszami naszej noblistki. Recytatorzy, pomimo tremy, podarowali słuchaczom chwile zachwytu nad pięknem poezji.

Dziękujemy serdecznie naszemu gościowi – pani Renacie Siedlaczek, wieloletniej dyrektorce Puławskiego Ośrodka Kultury „Dom Chemika”, która w swoim krótkim wystąpieniu podkreśliła, jak ważne jest popularyzowanie literatury wśród młodzieży oraz uwrażliwianie jej na poezję, i jak cenne w przyszłości może być  doświadczenie występowania przed publicznością.

Poziom recytacji był bardzo wysoki. Jury w składzie: dla liceum - pani Renata Siedlaczek, pani Anna Adamczyk, pani Joanna Czajkowska i pani Alina Borsewicz oraz dla szkoły podstawowej - pani Anna Błażejewska, pani Alina Borsewicz i pani Mariola Seredyn stanęło przed trudnym zadaniem wybrania najlepszych.

Wyniki konkursu:

Liceum:

I miejsce – Amelia Szeląg 2 Ap

II miejsce – Wiktoria Kucięba 2 Ap

II miejsce – Milena Gawda 3 Cp

wyróżnienie - Komyshan Kyrylo 3 Dp

Szkoła podstawowa:

I miejsce – Jakub Zając z klasy 5 A

Jeszcze raz gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy dalszych sukcesów!