Konkurs recytatorski „Jan Brzechwa uczy i bawi”

Jan Brzechwa zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu pokoleń młodszych  i starszych Polaków.  Jeszcze przed II wojną światową zachwycaliśmy się jego "Kaczką Dziwaczką" czy „Skarżypytą”. Mimo upływu 55 lat od śmierci poety, Brzechwa nadal uczy i bawi. Udowodnili to uczniowie klas czwartej i piątej szkoły podstawowej, którzy 16 grudnia wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym przez bibliotekę szkolną i nauczycieli polonistów. W ich wykonaniu usłyszeliśmy piękne prezentacje takich wierszy jak: „Samochwała”, „Kwoka”, „Kłamczucha”, „Leń” czy „Kaczka dziwaczka”. Najlepszymi w konkursie okazali się: Iga Muranyi z klasy czwartej oraz Krzysztof Sosnowski, Gabriela Skwarek, Julia Wankiewicz z klasy piątej. Wyróżnienie otrzymała Anastasiia Soltys. Osoby te zostały nagrodzone świetnymi ocenami z języka polskiego oraz nagrodami książkowymi. Gratulujemy!

Powrót na początek strony