KONKURSU POLIGLOTÓW ROZSTRZYGNIĘTY

11 marca 2021 r. odbyło się podsumowanie szkolnego Konkursu Poliglotów. Konkurs był skierowany do klas drugich LO.  Z uwagi na obecną sytuację, rywalizacja przybrała w tym roku inną formę niż w latach ubiegłych. Zmagania konkursowe przebiegały na Platformie Teams, w dwóch częściach. 

W pierwszej z nich uczniowie mieli za zadanie stworzyć wybraną formę artystyczną, mającą na celu ukazanie w niebanalny sposób różnorodność języków obcych, które są nauczane w naszej szkole. Wszyscy uczestnicy wywiązali się z tego zadania w sposób niezwykle pomysłowy. W nagranych  utworach  muzycznych, literackich oraz małych formach teatralnych zaprezentowali nie tylko umiejętności w zakresie języka angielskiego, hiszpańskiego, niemieckiego i rosyjskiego, ale także kreatywność, znajomość najnowszych technologii komputerowych oraz talent wokalny i aktorski. Swoim zaangażowaniem zachwycili organizatorów i udowodnili, że utrwalanie wiedzy może być świetną zabawą i stanowić motywację do jej poszerzania. 

W kategorii piosenki jury przyznało wyróżnienie Paulinie Góreckiej z klasy 2 f, w recytacji wiersza najlepsza była Anna Dymek z klasy 2ep, natomiast Karolina Kowalska z klasy 2bp i Weronika Bielecka z klasy 2a zdobyły wyróżnienie w małej formie teatralnej.  Drugą częścią Konkursu Poliglotów stanowił quiz, sprawdzający zarówno znajomość języków obcych, jak i ogólną wiedzę z dziedziny kultury. Mistrzem quizu okazał się Marian Kijewski z klasy 2 cp.   

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za udział, nauczycielom wspomagającym i wychowawcom za pomoc, gratulujemy inwencji twórczej i zachęcamy do rozwijania swoich kompetencji językowych!  

Posłuchaj i zobacz nagrania wszystkich wykonawców:

 

  1. Katarzyna Kamińska, p. Agnieszka Gutkowska i p. Beata Piesta
Powrót na początek strony