LIEBE IST - VII Powiatowy Konkurs Piosenki Niemieckiej o miłości rozstrzygnięty!


Dnia 16 marca odbył się w naszej szkole wyjątkowy konkurs muzyczny. Uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych powiatu puławskiego zaśpiewali piosenki niemieckojęzycznych artystów w oryginale, prezentując przy tym wysoki poziom muzyczny oraz językowy. W myśl przyświecającego hasła konkursu - "Liebe ist" miłość po prostu jest, a jej wyśpiewanie porusza i wzmaga emocje.
Jury w składzie: dr Konrad Łyjak i Krzysztof Dąbrowski przyznali następujące nagrody: w kategorii Szkoły Podstawowe I miejsce zdobyła Marta Podsiadła ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. H. Sienkiewicza w Puławach, II miejsce wywalczyli uczniowie kl. 1a ze Szkoły Podstawowej nr 5 w ZSO nr 2 im. F. D. Kniaźnina w Puławach, natomiast na III uplasowały się Nikola Kawka i Julita Łuka ze Szkoły Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Skrudkach
W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe jury przymało dwie pierwsze nagrody, które powędrowały do Amelii Biłgoraj z ZST im. Marii Skłodowskiej - Curie w Puławach oraz Wiktorii Żywickiej i Anheliny Bilaniuk z ZS im. Jana Koszczyca Witkiewicza w Kazimierzu Dolnym. III miejsce zajęły Lena Kozak i Angelika Synowiec uczennice I LO im. Ks. Adama Jerzego Czartoryskiego w Puławach.
Pomysłodawczynią oraz główną koordynatorką Konkursu była germanistka pani Beata Piesta przy współpracy z Panią Elżbietą Korczyńską i panią Agatą Łysiak.
Nauczycielki germanistki: Katarzyna Tałałaj - Igras, Suzanna Góra, Edyta Sońta, Hanna Bilotserkowits, Małgorzata Kędzierska, Magdalena Kowalska oraz Magdalena Stawińska - Pedryc mogą być dumne ze swoich podopiecznych, ponieważ wszyscy oni zaprezentowali się fantastycznie na naszej scenie.
Wielkie podziękowania kierujemy do sponsorów nagród i upominków: Rady Rodziców przy ZSO nr 2 im. Franciszka Dionizego Kniaźnina w Puławach, Piekarni i Cukierni Abramowicz & Spółka, Instytutowi Goethego w Warszawie, Ambasadzie Szwajcarii w Warszawie, Pracowni Językowej w Warszawie.
W organizację konkursu zaangażowała się bardzo aktywnie duża liczba uczniów z ZSO nr 2, za co serdecznie dziękujemy 
Gratulujemy zwycięzcom, uczestnikom i nauczycielom
Następny konkurs  za rok, a my już nie możemy się doczekać kolejnych edycji, pięknych interpretacji utworów muzycznych

Powrót na początek strony