List do Rodziców i Maturzystów

Szanowni Rodzice Maturzystów

 

            Chociaż trudno w to uwierzyć, kończy się ważny okres w Państwa i naszym życiu. Oto kolejne pokolenie młodych ludzi, Państwa i "naszych" dzieci, opuszcza szkolne mury. Przyszedł zatem moment na podsumowanie tego czasu, naznaczonego różnymi wydarzeniami - zarówno radosnymi, jak i trudnymi. To jest również czas na  podziękowania.

            Kiedy trzy lata temu Państwa dzieci wchodziły jako licealiści w mury naszej szkoły, wszyscy zadawaliśmy sobie pytanie, jak to będzie - czy dadzą radę? Czy przygotują się dostatecznie dobrze do wszystkich egzaminów - tych maturalnych, ale też tych życiowych? Te trzy lata pokazały, że drzemie w nich ogromny potencjał pomysłów, energii, chęci zmieniania świata na lepszy… Wielu spośród uczniów ujawniło w tym czasie swoje talenty artystyczne, inni zasłynęli jako sportowcy, wszyscy też mieli możliwość wykazać się na niwie naukowej. I  trzeba przyznać, że z tej okazji wielokrotnie korzystali, biorąc udział w wielu konkursach, nawet na etapie ogólnopolskim.

            Dziękujemy w tym miejscu za Państwa życzliwość, szczere rozmowy o naszych wychowankach. Doceniamy Państwa zaangażowanie w działalność dydaktyczno-wychowawczą naszej szkoły.

            Warto tutaj dodać, że elementem wpływającym w istotny sposób na jakość pracy szkoły jest wsparcie Rady Rodziców. Dziękuję wszystkim Państwu, którzy wspierają finansowo Radę Rodziców dzięki czemu możemy wzbogacać bazę dydaktyczną, nagradzać szczególnie wyróżniających się uczniów.

 

Drodzy Uczniowie

 

            Dziękujemy Wam za te trzy lata, które razem spędziliśmy w szkole, ucząc się wzajemnie od siebie. Pobudzaliście nas do działania, stawaliście się motorem naszego rozwoju, sami też mogliście czerpać z naszej wiedzy i życiowych doświadczeń. Służyliśmy Wam chętnie radą i wsparciem w trudniejszych chwilach, często mobilizowaliśmy Was do jeszcze bardziej wytężonych wysiłków w kierunku zdobywania kolejnych wiadomości, doskonalenia umiejętności. Był to też czas zawiązywania nowych przyjaźni, czasem miłości, a nade wszystko kształtowania światopoglądu i systemu wartości. Mamy nadzieję, że przez lata spędzonew liceum nie tylko pogłębiliście wiedzę, ale przede wszystkim nauczyliście się jak dobrze i właściwie żyć. Jesteśmy przekonani, że opuszczacie mury tej szkoły jako dojrzali i świadomi siebie ludzie.

           

            Na zakończenie życzymy, abyście bez lęku patrzyli w przyszłość i czerpali z życia pełnymi garściami, ale też abyście czasem pozwolili sobie na chwilę zadumy o dawnych, uczniowskich czasach i pamiętnej maturze 2021roku.

            Dziś nadszedł czas pożegnania, lecz pamiętajcie, że, jak powiedział kiedyś Winston Churchill: „To nie jest koniec, to nawet nie jest początek końca, to koniec początku”.

                                                                                                                              

                                                                          Powodzenia, do zobaczenia na ścieżkach życia.

 

 Dyrekcja i Wychowawcy klas trzecich

 

 

Powrót na początek strony