Matura na 100%? Arek Materek tego dokonał!

To możliwe. W X edycji organizowanego przez fundację „Zawsze Warto” projektu „Matura na 100 Procent”, któremu przyświeca idea uhonorowania i nagrodzenia tych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych, którzy najlepiej w kraju zdali egzaminy maturalne wyłoniono tegorocznych finalistów, w których gronie znalazł się również absolwent naszej szkoły Arkadiusz Materek. To ogromne osiągnięcie zważywszy, że warunkiem zakwalifikowania się do tego elitarnego grona było uzyskanie z każdego egzaminu (przedmiotu) maturalnego wyniku co najmniej 90% i z co najmniej jednego przedmiotu maturalnego wyniku 100%.

 

Po raz pierwszy od czasu rozpoczęcia realizacji projektu uczeń naszej szkoły znalazł się w tym zaszczytnym gronie – ogromne gratulacje dla Arka za wielki sukces. I oczywiście życzenia dla tegorocznych maturzystów, aby powtórzyli sukces podczas matury w roku 2024.

 

Jaka jest recepta na taki imponujący wynik?

 

Jak powiedział w rozmowie, Arek nie korzystał z korepetycji, ale skrupulatnie wykorzystywał to, co oferuje szkoła. Może zdziwi to wielu uczniów, ale sukces z matematyki zawdzięcza systematycznemu i samodzielnemu wykonywaniu poleconych przez nauczyciela zadań. Ważne jest również sumienne czytanie lektur, na które jak sam przyznał wykorzystywał każdą wolną chwilę w szkole. Do tego determinacja, ambicja i dużo samodzielności w planowaniu własnej pracy.

 

Czyżby to była recepta na sukces? Sprawdźcie sami.

 

 

Przy okazji ogromne podziękowania ze strony Arka dla Pań, które pomogły mu osiągnąć taki sukces: Pani Małgorzaty Berlińskiej, Pani Doroty Goliszek, Pani Iwony Kępy.

 

Jeszcze raz ogromne gratulacje !!!

 

Powrót na początek strony