MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY W PIĄTCE

Szachy to wspaniała, królewska gra, która cieszy się coraz większą popularnością wśród młodzieży. Zwłaszcza, że polscy młodzi szachiści zostali ostatnio mistrzami świata. W naszej szkole również wielu uczniów zaczyna się nimi pasjonować. Dlatego z okazji św. Mikołaja samorząd szkolny zorganizował turniej szachowy dla uczniów III Liceum.
Wystąpiło w nim 38 zawodników od klas pierwszych do trzecich. Rozgrywki toczyły się według systemu szwajcarskiego, który najlepiej pozwala wyłonić najlepszych szachistów.

Pierwsze miejsce zdobyła uczennica klasy 3ap Paulina Bronisz, która była niepokonana we wszystkich partiach. Na podium znaleźli się ponadto:
na drugim miejscu dwóch zawodników  Bartosz Młotkowski i Mateusz Król z 2ap z takim samych dorobkiem punktowym. Trzecie miejsce wywalczył Filip Łubek z klasy 2dp.

Wszyscy zawodnicy podkreślali wspaniałą atmosferę, dreszczyk emocji wynikający z  rywalizacji sportowej i chęć wystąpienia w następnym turnieju.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesów, a wszystkim uczestnikom życzymy wytrwałości i dalsze szlifowanie swoich umiejętności.

Antoni Mocarski