Ogólnopolski Konkurs Poetycki

Po raz kolejny w Warszawie odbył się Ogólnopolski Konkurs Poetycki „Życie między wierszami”. W tym roku jury oceniało wiersze dotyczące szeroko pojętej miłości. Na konkurs wpłynęły ogólnie 193 prace w trzech kategoriach wiekowych (klasy IV – VI, klasy VII – VIII oraz szkoły średnie). Do ścisłego finału weszło w sumie 20 wierszy, które następnie zostały zaprezentowane szerszej publiczności podczas uroczystej gali finałowej, która odbyła się w Szkole Podstawowej nr 82 na Bemowie. Podczas uroczystości wiersze finalistów i laureatów czytali znani ze scen i filmów aktorze. W szacownym gronie znaleźli się: Teresa Lipowska, Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Olga Nowicka, Maciej Mikołajczyk, Marcin Janos Krawczyk oraz Bartosz Mazur. Z radością donosimy, że Jakub Flejmer z klasy 3Bp LO, uczeń p. Anny Adamczyk, zajął w tym konkursie II miejsce, a jego wiersz możemy przeczytać w tomiku pokonkursowym, zawierającym wszystkie wyróżnione prace.

Serdecznie gratulujemy Jakubowi i życzymy pogłębiającej się wciąż wrażliwości na świat.

Anna Adamczyk