OGÓLNOPOLSKIE WYBORY KSIĄŻEK – AKCJA CZYTELNICZA

Biblioteka szkolna we współpracy z czasopismem „Biblioteka w szkole” zorganizowała akcję Ogólnopolskie Wybory Książek. Celem akcji jest poznanie preferencji czytelniczych uczniów szkół podstawowych i średnich. W naszej szkole głosowanie odbywało się w dniach 21 do 27 maja 2024 r. Uczniowie mieli wpisać na kartach do głosowania tytuły i autorów najciekawszych książek, które przeczytali w ostatnim czasie. Następnie uczestnicy Klubu Dyskusyjnego Książki przeszli po klasach z urną wyborczą z logo akcji, do której można było wrzucić swój głos. Panie bibliotekarki policzyły głosy i wysłały wyniki do redakcji „Biblioteki w szkole”. Najczęściej czytane książki przez uczniów szkoły podstawowej to:

- w klasach 1-3 

 1. Detektyw Pozytywka, Grzegorz Kasdepke
 2. O psie, który jeździł koleją, Roman Pisarski
 3. Harry Potter - seria, J. K. Rowling
 4. Karolcia, Maria Krüger

- w klasach 4 – 6

 1. Mikołajek – seria, Rene Goscinny
 2. Akademia Pana Kleksa, Jan Brzechwa
 3. Opowieści z Narnii, C. S. Lewis
 4. Tajemniczy ogród, F. Burnett

- w klasie 7

 1. Dziady cz. II, A. Mickiewicz
 2. Baśniobór – seria, B. Mull
 3. Trylogia Hell – seria, Herytiera "pizgacz" P.S.

Wybory uczniów liceum to:

 1. Harry Potter, J. K. Rowling
 2. Students – seria, A. Negrońska
 3. Rodzina Monet – seria, W. Marczak
Powrót na początek strony