Piknik rodzinny w ZSO Nr 2

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. F. D. Kniaźnina,  już po raz kolejny, szósty, włączając się w kampanię społeczną pn. „Puławy dla rodziny”, której organizatorem jest Urząd Miasta Puławy, w dniu 1 czerwca 2023r., od godziny 14.30 z okazji Dnia Dziecka zorganizował piknik rodzinny.

Celem tego wydarzenia jest przypomnienie wartości rodziny oraz podkreślenie jej niezwykłego znaczenia w procesie wychowania młodego pokolenia, jak również akcja miała na celu wzmocnienie więzi rodzinnych.

Na boisku którym odbywały się gry i zabawy dla uczniów oraz ich rodziców, rodzeństwa, dziadków.

Nauczyciele szkoły podstawowej zorganizowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, między innymi:

1. Zabawy i gry sportowe, chodzenie na szczudłach, strzelanie z łuku
  2. Zabawy z chustą animacyjną + taniec
  3. Konkurs plastyczny pt. „Moja rodzina”
  4. Malowanie twarzy, tatuaże i modelowanie balonów, bańki mydlane w wydaniu XXL
  5. Konkurencje rodzinne
  6. Pokazy straży pożarnej, zabawy z pianą, pogadanka nt. bezpieczeństwa podczas wakacji
  7. Nagrody za udział w konkursach
  8. Poczęstunek ufundowany przez Urząd Miasta

Pogoda dopisała, piknik udał się wspaniale, radości nie było końca, co widać po uśmiechach na twarzach dzieci.

Jeszcze raz składamy najlepsze życzenia naszym dzieciom, dziękujemy wszystkim nauczycielom za zorganizowanie pikniku i urzędowi miasta za sponsorowanie akcji.

Zespół ds. organizacji Pikniku Rodzinnego