Podsumowanie akcji ,,ZAPAL PAMIĘĆ”

24 października  zakończyła się dziesiąta, jubileuszowa edycja  akcji ,,Zapal pamięć”. Nasza szkoła, jako jedna z niewielu, uczestniczy w niej od samego początku. Celem akcji  jest upamiętnienie i oddanie czci wszystkim tym mieszkańcom Puław i regionu, którzy  odeszli, a którzy tworzyli historię naszego miasta.  W ramach projektu uczniowie biorą udział w zbiórce zniczy oraz porządkują najbardziej zaniedbane nagrobki puławskich nekropolii.  

W tym roku zebraliśmy w szkole ponad 300  zniczy.  28 października  uczniowie klasy 3Fp wspólnie z  nauczycielem historii – panem Markiem Lasotą, zapalili je na grobach żołnierzy, nauczycieli, osób zasłużonych dla Puław oraz na zapomnianych mogiłach puławskiego cmentarza przy ulicy Piaskowej (  akcja objęła również najstarszą puławską nekropolię – cmentarz we Włostowicach).

Wszystkim nauczycielom i uczniom, również tym najmłodszym z klas 1-3, którzy z dużym zaangażowaniem włączyli się w akcję, dając po raz kolejny dowód, że ,,pamięć historii żyje w nas”, bardzo serdecznie dziękujemy.

 

Pomysłodawcą wydarzenia jest pan Zbigniew Kiełb z Muzeum Czartoryskich z którym nasza szkoła współpracuje  od wielu lat wspólnie realizując także inne projekty, np. ,,Katyń… ocalić od zapomnienia”.

Powrót na początek strony