Podsumowanie pracy Klubu Dyskusyjnego Książki

W ostatnich tygodniach maja podsumowaliśmy pracę szkolnych Klubów Dyskusyjnych Książki dla liceum i szkoły podstawowej.  Uczniowie klasy 4 i 6 SP bawili się w fabryce czekolady Willego Wonki rozwiązując zadania dotyczące treści lektury. Rozpoznawali charakterystyczne słodycze produkowane przez bohatera książki, układali plan wydarzeń lektury, szukali według mapy poszczególnych  punktów przedsiębiorstwa i nazywali je. Na koniec redagowali broszurkę reklamującą wycieczkę do fabryki. Po każdym zadaniu mogli poczęstować się słodyczami Willego Wonki – cukierkami, które nie są okrągłe a wyglądają, toffi na porost włosów, orzechową chrupanką czy żelkami zastępującymi wszystkie posiłki. Następnie podczas spotkania Klubu Dyskusyjnego Książki rozmawialiśmy o utworze Roalda Dahla oraz o dwóch filmach, których bohaterem był Willy Wonka – „Charlie i fabryka czekolady” oraz „Wonka”. Z uczniami liceum i szkoły podstawowej dyskutowaliśmy o spotkaniach Klubu. Uczestnicy wypełniali ankietę ewaluacyjną,  mówili o plusach i minusach spotkań tego koła zainteresowań oraz o pomysłach na spotkania w przyszłym roku szkolnym.

Powrót na początek strony