"Prządki" w POK Domu Chemika

14 lutego uczniowie liceum wzięli udział w widowisku obrzędowym "Prządki" w POK Domu Chemika. Spektakl w reżyserii Elżbiety Wójtowicz przygotowany został przez grono artystów z Klubu Twórców Ludowych w Puławach. Podczas spektaklu uczniowie mogli obcować z realiami żmudnej pracy, jaką było przędzenie lnu, na scenie znalazły się kołowrotki i krosna, zaprezentowano również owoce trudnej  i wymagającej pracy przy lnie w postaci trwałych lnianych koszul, makatek i obrusów. Ukazanie pracy wykonywanej podczas obrzędu zostało ubogacone poprzez odegrane przez sympatycznych aktorów i zdolne aktorki ról pracujących gospodyń oraz lokalnych kawalerów płatających figle pannom. Zdjęcia z widowiska udostępnił  POK Domu Chemika. 
 
Bartłomiej Cieśla uczeń kl. IIIBp
Powrót na początek strony