PRZERWA NA CZYTANIE

19 października w naszej szkole miała miejsce  IV edycja  ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. ,,Przerwa na czytanie”.
Udział w niej wzięli zarówno uczniowie, jak i pracownicy szkoły. Tego dnia przynieśliśmy z domów ulubione książki i czytaliśmy je podczas przerw. A jeśli ktoś  zapomniał o tym wydarzeniu, z opresji ratowała go biblioteka szkolna, oferując do czytania wiele ciekawych tytułów. Korytarze oraz sale lekcyjne zamieniły się w czytelnie. Osoby najbardziej zaangażowanie i kreatywne przebrały się za ulubione postaci literackie. W czytanie najmłodszym zaangażowali się wychowawcy.

Mamy nadzieję, że taka forma spędzania czasu  stanie się codziennym nawykiem naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska: „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Mariola Seredyn
Alina Borsewicz