Sesja naukowa „Człowiek – istota dobra, prawa i piękna”

W dniach 27 lutego – 3 marca w szkole odbywała się sesja naukowa, której celem było wszechstronne przyjrzenie się tajemnicy człowieka. Poruszane były zagadnienia związane z jego fizycznością (warsztaty przyrodnicze i zawody sportowe) i duchowością (emocje, logiczne myślenie, światopogląd). Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu ciekawych prelekcji i wykładów, a także zmierzyć się w różnego rodzaju ćwiczeniach, warsztatach i konkursach. Szczególnie popularny okazał się międzyklasowy konkurs na dekorację drzwi do sal, w którym wielu uczniów wykazało się ogromna kreatywnością. Podsumowaniem sesji był mecz charytatywny w piłkę ręczną, w którym zmierzyli się obecni i byli uczniowie naszej szkoły. Całkowity dochód z tego wydarzenia przekazany został fundacji wspierającej mieszkańców Ukrainy.

W czasie sesji odbyły się m.in.:

- wykład dr. L. Giemzy (KUL) nt. W. Szymborskiej;

- warsztaty o człowieku dla klas 1.;

- panel historyczny „Znani puławianie” dla klas 2.;

- projekt historyczny „Ideał człowieka poprzez wieki” dla klas 3.;

- lekcje otwarte i warsztaty przedmiotowe

- „Popołudnie z poezją” – spotkanie poetyckie w językach obcych;

- konkurs „Mistrzowie logiki” ;

- konkurs międzyklasowy na dekorację drzwi;

- konkurs recytatorski dla klas 4-6 szkoły podstawowej;

- wyjście wolontariuszy do Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnego;

- mistrzostwa powiatu puławskiego w minipiłce koszykowej chłopców;

- mecz charytatywny i loteria fantowa, hala MOSiR.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowanie i przeprowadzenie sesji naukowej „Człowiek – istota dobra, prawa i piękna”.

Powrót na początek strony