Sesja naukowa „W świecie wartości”

Czym są wartości? Jakie wartości są ważne w życiu każdego z nas? Dlaczego te wartości są ważne? – na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi w ramach sesji naukowej, która odbywała się w ostatnich dniach lutego w naszej szkole. Przez trzy dni odbywał się prelekcje, warsztaty, konkursy tematyczne i spotkania z ciekawymi ludźmi.

W ramach sesji odbyły się spotkania:

-  „Język i system wartości w poezji Czesława Miłosza” – wykład (prof. KUL, dr hab. Lech Giemza)

- „Zbigniew Herbert – poeta wartości” – warsztaty (prof. KUL, dr hab. Lech Giemza)

- „Zdrowie najwyższą wartością” – wykład (dr n. med. Ireneusz Ostrowski)

- „Poczucie własnej wartości” – warsztaty (mgr Magdalena Kowalska – psycholog)

- „Rola kobiet w historii Polski i świata” – warsztaty (Adam Podkowa – regionalista, przewodnik lokalny)

Przeprowadzone zostały także warsztaty we współpracy z Fundacjami: Praesterno i „Inspirująca” dotyczące poczucia własnej wartości i odpowiedzialności za podejmowane decyzje.

Wśród poruszanych podczas sesji tematów znalazły się również zagadnienia dotyczące wolontariatu, wolności, godności ludzkiej oraz samorealizacji.

Na uwagę zasługuje ogromne zaangażowanie wielu nauczycieli i uczniów w organizację tego przedsięwzięcia oraz zainteresowanie proponowanymi tematami.

Sesja naukowa „W świecie wartości” to drugi tego typu cykl spotkań i warsztatów organizowanych dla całej społeczności szkolnej. Zapraszamy już teraz na następne.

Koordynator sesji

Anna Adamczyk