ŚLADAMI CZARTORYSKICH

Czy powrót do przeszłości musi być nudny? Uczniowie drugich klas naszego liceum przekonali się, że nie. W poniedziałek 20 czerwca 2022r. lekcje zostały przeniesione do osady pałacowo – parkowej. Ważną chwilą tego dnia było wyjątkowe śniadanie zjedzone w gronie koleżanek i kolegów na łonie natury w otoczeniu pamiątek z przeszłości. Dlaczego podążaliśmy śladami książąt Czartoryskich? Zobowiązują do tego patron naszej szkoły - Franciszek Dionizy Kniaźnin i działalność księżnej Izabeli. Skarbnicą informacji o XVIII wieku w Puławach pozostaje Muzeum Czartoryskich (polecamy, jeśli ktoś tam jeszcze nie był). Historia małej ojczyzny może być fascynująca, zwłaszcza, gdy staje się przedmiotem rywalizacji. Uczniowie w dowolnie dobranych grupach wypełnili karty pracy. Najlepiej wypadły dwie grupy złożone z następujących osób: I. Głębicka, J. Gorczyca, M. Mazur, P. Zadura oraz N. Izdebska, J. Kamola, M. Nowocień, Z. Podleszczak. Gratulujemy najlepszym, dziękujemy tym, którzy byli na zajęciach, polecamy wszystkim, którzy z ważnych powodów nie byli obecni.