Świetlicowy Konkurs Plastyczny „Portrety Emocji”

W czwartek  11 marca odbyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego „Portrety Emocji”, skierowanego do uczniów kl.  I – III. Celem konkursu było kształtowanie umiejętności nazywania oraz wyrażania emocji poprzez różne formy aktywności plastycznej.

Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej, prezentującej wybraną emocję. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem najmłodszych. Wpłynęło ponad 30 prac, a  każda z nich była wyjątkowa. Dzięki kreatywności dzieci mogliśmy przenieść się w świat uczuć, pełen kolorów, zapachów, smaków oraz miejsc.

Tworzenie prac plastycznych poprzedziły zajęcia warsztatowe z Pedagogiem Szkolnym – P. Agnieszką Kostyrą, która wprowadziła dzieci w świat emocji; ich powstawanie, różnorodność oraz wpływ na nasze zachowanie. Jury w składzie: P. Katarzyna Stępień, p. Agnieszka Kostyra oraz p. Beata Piesta wyróżniło łącznie 7 prac.  Przyznano 2 pierwsze miejsca, które otrzymały uczennice:  Gabrysia Suszek z kl. III oraz Gabrysia Wójtowicz z kl. II. Na trzecim miejscu uplasował się uczeń kl. III Franek Sosnowski. Wyróżnienia otrzymali uczniowie: z kl. II – Lena Mazurek, Janek Pałka i Mania Świszcz, oraz uczennica kl. III Zuzia Chojnowska.  Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.

Powrót na początek strony